Krok po kroku, jak to u nás funguje

1. krok

Jednoduše si zvolíte nabídku vozu, která Vám nejvíce vyhovuje. Klikněte na "Poptat vůz" a náš account manager se Vám v nejkratší možné době ozve. Vyřeší s vámi aktuálně dostupné vozy vč. konkrétní výbavy vozu.

 2. krok

Dodáváte podklady ke schválení pronájmu, na jejichž základě ověřujeme Vaši bonitu. Schvalujeme obratem, nejpozději do dalšího pracovního dne. Podklady se liší dle typu subjektu, který nájem vozu poptává.

3. krok

Po schválení zasíláme elektronicky smluvní dokumentaci + výzvu na úhradu vratné kauce v minimální výši 2 měsíčních splátek resp. dle vaší bonity. V tuto chvíli je to čistě na Vás. V klidu si všechny body smlouvy projděte a pokud Vám bude něco nejasné, nebojte se zeptat.

4. krok

Jakmile Vám bude vše jasné, stačí zaslanou smlouvu dle přiloženého návodu elektronicky podepsat. Po podpisu smlouvy a úhradě vratné kauce vyřídíme Váš obchodní případ dle předchozí domluvy s vaším account managerem. 

5. krok

Jakmile bude vůz připraven k převzetí, bude
Vás informovat a domluvíme si termín předání. Službu Program MOBILITA je možno využívat pouze v Praze a okolí. Jste-li z jiného regionu, vyzvednutí a následné vrácení vozu je možné na naší pobočce na Letišti Václava Havla Praha či dle předchozí domluvy s Vaším account managerem.

6. krok

Až nastane čas obměny Vašeho vozu, Váš account manager Vás bude včas kontaktovat a domluví s Vámi, zda-li budete chtít naši službu dále využívat a objednat další vůz (případně jaký). 


Časté dotazy

Co znamená slogan Flexi-rent

Flexibilní pronájem Flexi-rent umožňuje našim klientům neuvazovat se k dlouhodobým pronájmům vozidel jako u obvyklých nabídek např. operativního leasingu, které bývají  v délce od 24 měsíců, a ze kterých je velmi obtížné se následně v případě nenadálé životní či podnikatelské situace vyvázat, ale využívat naši nabídky pronájmů od 6 měsíců (dle typu vybraného vozu) a být tak flexibilní ve svých potřebách např:
- potřebujete vozidlo typu SUV na zimní období, ale na letní období vůz typu kombi, u nás toto není problém nebo
- nastala u vás situace, že vůz již nepotřebujete? U nás můžete vůz předčasně do 14 dnů vrátit (tuto službu však máme zpoplatněnou).

Jaké jsou termíny dodání vozů?

Naše nabídka je postavena na individuálním přístupu, tedy i termíny dodání jsou individuální. Našim klientům tak dodáváme vozidla dle předchozí domluvy. A jestli zrovna potřebujete vozidlo dříve, rádi Vám vyjdeme vstříc jiným vozidlem z naší široké flotily vozů EUROPCAR určených pro krátkodobé půjčování. A jakmile bude Vámi vybraný vůz k dispozici, vůz Vám vyměníme.

Kdo si může vůz u nás najmout?

Vozidlo si u nás může najmout právnická osoba, fyzická osoba - podnikatel i fyzická osoba - občan. Vždy však musíte mít sídlo společnosti, místo podnikání resp. trvalý pobyt v České republice.

Jaké podklady se předkládají pro scoring?

Podklady se liší dle typu subjektu, který nájem vozu poptává:

Fyzická osoba - podnikatel - občanský průkaz + řidičský průkaz, podklady o Vašich příjmech (daňové přiznání apod.)
Právnická osoba - název společnosti, sídlo, IČO, plátce/neplátce DPH, DIČ, občanský průkaz + řidičský průkaz osoby oprávněné jednat za společnost
Fyzická osoba - občan - občanský průkaz + řidičský průkaz, podklady o Vašich příjmech

Bude-li to pro schválení Vaší poptávky potřeba, je možné, že Vás požádáme o následné zaslání dalších podkladů (např. výpisů z účtů apod.)

Skládá se u vás nějaká nevratná kauce?

U nás se nevratná kauce neskládá. Vybíráme u nás kauci vratnou, která slouží pro krytí případných splatných pohledávek. 

Plánuji si vzít hypotéku, mohu si u vás pronajmout vůz, aniž by se mi zhoršila bonita?

Ano, můžete, v případě, že projdete našim interním scoringem. U nás neprovádíme zápisy do bankovního či nebankovního registru, tudíž neovlivníme Vaši bonitu u "kamenných" finančních institucí.

Můžu si vzít vozidlo na kratší dobu než je uvedeno?

Smlouva se podepisuje na celou dobu pronájmu. Nicméně v rámci našeho produktu Flexi-rent můžete smlouvu vypovědět s výpovědní lhůtou 14 dní. Takto předčasné vrácení vozu je však z naší strany zpoplatněno.

Co je program MOBILITA?

Program MOBILITA je náš unikátní program, jak o Vás pečujeme. Vybraný vůz Vám přivezeme, odvezeme, je-li potřeba ho přezout, zařídíme to za Vás, vyskytl se na voze např. garanční problém, zařídíme opravu za Vás.  A vždy Vám místo Vašeho vozu přistavíme náhradní vůz stejné či nižší kategorie, abyste byli mobilní.

Musím si převzít vůz osobně?

Samozřejmě bychom Vás rádi poznali osobně :-), ale pro převzetí můžete písemně zmocnit třetí osobu. Plnou moc však potřebujeme mít úředně ověřenou.

Jaké jsou výhody našeho pronájmu?

- pronájem vozu je služba a nikoliv pořízení vozu. Nemusíte tedy obcházet dealery vozidel, kdo Vám dá lepší nabídku.
- je předem jasně daná délka smlouvy + možnost předčasného ukončení smlouvy s výpovědí 14 dnů
- vozidlo je hned při jeho převzetí kompletně pojištěné
- náklady na nájem se mohou dát do nákladů firmy
- po skončení nájmu vůz vrátíte a nemusíte se starat o jeho případný prodej. Dále je na Vás, zda-li si další vůz vezmete 
- nabídka pronájmu vozu je vč. případných servisních prohlídek, pneumatik do zimního období, pneuservisu a uskladnění pneumatik, tedy všechny       náklady jsou již započítané v ceně nájmu. Nečekají vás tak jednorázové náklady. Samozřejmě provozní kapaliny v ceně nájmu nejsou.