Musk chce pod zem, létající auta nebudou?

5. 3. 2017
Miliardář Elon Musk by měl být tím správným člověkem s nadšením pro létající automobily. Opak je pravdou, podle článku v Bloomberg Businessweek to vidí spíš pesimisticky.

 

"Samozřejmě, mám rád létání, ale je to těžké si představit, létající auto jako masově rozšířené řešení. Třeba, pokud je někdo nebude udržovat, tak jen ozdobné kryty kol se mohou stát gilotinou."

Musk hovoří o tunelech jako o řešení budoucnosti. Založil společnost Boring, která pracuje na řešení podzemní dopravy už na konkrétních lokalitách.  Celý článek zde   

Nicméně vývoj létajících automobilů běží dál.  Kromě známého slovenského Aeromobilu, který má za sebou první zkoušky,  (Video zde ), je tu mnoho dalších projektů. Jedno řešení přináší pobočka Airbusu v Silicon Valley pod názvem VAHANA, také Dubaj na Světovém summitu ohlásila brzké spuštění kabinových autonomních dronů s dobou letu 25 minut a rychlostí cca 50 km/h, BMW má koncept designu létajícího motocyklu. Což je samozřejmě zatím jen vize, ale o to hezčí. Video a článek zde, jak to vzniká.

Uvidíme, co přinese budoucnost, jestli budou dopravní zácpy nahoře nebo dole.