Auto a mobil

5. 3. 2017
Jasně, patří k sobě, ale teď tohle spojení dostává nový rozměr. Kodiaq je totiž hodně on-line, má nový multimediální systém, který obsahuje sim kartu, díky níž jste stále se svým vozem on-line.

Aplikaci lze stáhnout do chytrého telefonu, tabletu, či PC. Díky jí je možné ovládat na dálku například nezávislé topení, odemknout či zamknout vozidlo, získat aktuální údaje o voze  od jeho spotřeby, možného dojezdu až po to, zda jste vypnuli světla. Kodiaq je pro případ poruchy vybaven tlačítkem na palubní desce, které se spojí se servisním centrem a automaticky odešle informace o poloze a stavu vozu. Navíc je vozidlo vybaveno systémem automatického hlášení nehody v případě, že senzory vyhodnotí, že se jedná o vážnou dopravní nehodu. Pokud vozidlo půjčujete, je možné nastavit a kontrolovat, zda neopustilo vámi vytyčenou oblast, nebo informovat o překročení nastavené maximální  rychlosti. Vozidlo máte pod kontrolou. 

Dobře vypadá také nový panel s fotorealistickými mapami, zde je také kladen důraz na konektivitu, kde u map se dá zobrazit v režimu on-line seznam čerpacích stanic s aktuálními cenami a aktuální dopravní situace.

Milé je, že tahle pokročilá řešení doplňují detaily jako škrabka ukrytá ve víku nádrže, nebo vyjímatelná LED svítilna. Jo, chytrost nejsou žádné čáry, aneb jak říká Škoda: „Simply clever“

Více zde